Tradicionalni pohod Marunada - 2017.

Marunada 2017.

Datum izleta: Subota, 14. listopada 2017.

Vodič: Adriano Kosmić

Mobitel: 0915006721

Poštovani planinari i svi ljubitelji prirode pozivamo Vas na tradicionalni pohod povodom manifestacije „Marunada 2017“.

Općina Lovran i TZ Lovran u svrhu promidžbe turizma, već duže vrijeme organiziraju razne zabavne manifestacije a jedna od njih je i Marunada. Tako se i naše Društvo pridružilo toj inicijativi i svake godine u svoj godišnji plan pohoda obavezno stavlja pohod „ Marunada“. Program manifestacije Marunada odvija se kroz tri vikenda:
Prva ovogodišnja 44 Marunada održava se u Lignju - (14. i 15. /10/2017.), na kojoj  sudjeluje i naše PD Knezgrad. Idući vikend ( 21 i 22.10/2017.) održava se na Dobreću, te završna (28 i 29. 10.2017.) u Lovranu.

Čast nam je i zadovoljstvo pozvati Vas da nam se pridružite na planinarskom pohodu koji će biti upriličen 14. listopada 2017. godine, u sklopu „Marunada 2017“. Okupljanje sudionika pred početak pohoda u (9,30 h) u Lignju ispred zgrade (PP Učka).  Tu će se dijeliti bonovi za ručak uz kotizaciju od 10 kn, a moći će se dobiti i na  Babinom skloništu.  Polazak u 10 h uz pratnju naših vodiča.

Planirana je slijedeća ruta:

Liganj – Babino Sklonište – Liganj. Za one koji žele više bit će upriličen uspon na vrh Učke  - Vojak. Na Babinom skloništu planirano je zajedničko druženje uz ručak i osvježenje. Potom slijedi povratak u  Liganj gdje se održava pučka fešta Marunada, gdje se mogu kušati razne delicije od maruna uz bogatu ponudu hrane i pića i zabavni program.

U slučaju lošeg vremena planirana je slijedeća ruta:

Liganj – Lužinski breg  - preko Šipičine do Lovranske Drage. U tom slučaju ručak je predviđen u Lovranskoj Dragi (kod Vesota). Povratak cestom do Lignja na pučku feštu.
Kako bismo mogli organizirati sve za vaš dolazak, molimo vas da nam potvrdite dolazak s brojem sudionika najkasnije do 11.10.2017. godine.

Za više informacija stojimo vam na raspolaganju. Kontakt osoba je Igor Simić, telefon - 091/9141264

S poštovanjem,
Predsjednik Društva