Izlet i planinarenje u Slovenije - Karavanke

Dvodnevni izlet i planinarenje na području Karavanki

Datum izleta: Subota, 16. srpnja 2016.

Vodič: Silvano Zorzenon

Mobitel: 091 54 61 850

Pozivaju se svi zainteresirani članovi Društva da se prijave na dvodnevni izlet u Sloveniju na području Karavanki. Prijave na br. telefona vodiča Silvano Zorzenon ili na E-mail adresu Društva.  Radi rezervacije smještaja potrebno se prijaviti najkasnije do utorka  05.07.2016.

Prijevoz:               Osobnim automobilima.
Vrijeme polaska    u 6 h i 30 minuta.
Mjesto polaska:    parking - Hoteljerski fakultet u Iki.
Težina staze:        Srednje zahtjevna staza
Trajanje:               1. dan 6:00 – 7:00 h hoda.
                             2. dan 7:00 – 7,30 h hoda.

Kratak opis plana:

1. dan: subota, 16. 07. 2016.
Predviđeno je: od graničnog prijelaza Ljubelj (n/v 1058 m) preko planine Preval na Roblekov dom (n/v 1657 m) 3 h hoda – laki put. Od Roblekova doma do vrha Begunjščice (n/v 2088 m)  1 h. Begunjščica dom na Zelenici  (n/v 1536 m) 2 h hoda. Mogućnost dogovora spusta do doma na Zelenici preko Koče na izvoru Završnice (1,30 h) bez vrha ili spust  putem dolaska.

2. dan: nedjelja, 17. 07. 2016.

Dom na Zelenici (n/v 1536 m) - Koča na Ljubelju (1369 m) - 2 h hoda (laki put)
Koča na Ljubelju – Košutica (Loibler - Baba) (1968 m) - 2 h hoda (zahtevni put)
Košutica – Ljubelj   2,5 hoda

Oprema: Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća, potrepštine za noćenje, tekućina i hrana za 2 dana.  Obe koče opskrbljene su sa hranom i pićem. Ponijeti planinarske iskaznice. Cijena noćenja u koči na Zelenici 10 €. Dom je opremljen kompletnom posteljinom.

Napomena: Prijavom na izlet svaki učesnik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.  U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, moguće su promjene plana ili potpuno otkazivanje izleta.

Organizator izleta: Silvano Zorzenon

Admin; Mirko Bjelan