Jednodnevni izlet u Sloveiju

Slavnik - Slovenija

Datum izleta: Nedjelja, 25. ožujka 2018.

Vodič: Dean Diraka

Mobitel: 0915606750

Pozivaju se članovi Društva da se prijave na jednodnevni izlet u Sloveniju zakazan za 25.03.2018. Prijave u prostorijama Društva, na tel. vodiča ili E-mail.
Polazak:                                  u 9 sati
Mjesto polaska:                      parking - Lovran kod tišljarije
Težina staze:                          srednje zahtjevna staza
Dužina staze i vrijeme hoda: 13 km – ( 3-4 h hoda)
Prijevoz:                                 Osobnim automobilima
Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća, dovoljno tekućine (putem nema mogućnosti opskrbe)

Kratak opis:

Slavnik je najviši vrh na sjevernom dijelu slovenske Ćićarije. To je kraško područje koje graniči na sjeveru sa  Motarskim  podoljem, na jugu sa Crvenom Istrom, na zapadu sve do Kozine, a prema istoku do Brgudskog podolja. Stoga, staro goropisno ime nije samo vrh Slavnik, već se odnosi i na gorsko područje slovenske Ćićarije, koje se naziva Slavniško Podgorje – skraćeno Slavnik. Hrbat je građen od vapnenca i dolomita, do 850 m visine Slavnik je obrastao grmljem i šumom, a iznad toga vrh je obrastao travom. Na Slavnik se može doći iz više pravaca, najkraći i najlakši prilaz je iz Podgorja. Mi smo odabrali uspon iz Markovščine.