JEDNODNEVNI PLANINARSKI IZLET MEDVEJCI – JELENC

PLANINARSKI IZLET MEDVEJCI – JELENC

Datum izleta: Nedjelja, 18. studenoga 2018.

Vodič: Dean Jurčić

Mobitel: 098 292 401

Email: dean.jurcic@gmail.com

Pozivaju se članovi Društva da se prijave na jednodnevni izlet u zaleđu Rijeke - "Grobničke Alpe" zakazan za nedjelju 18.11.2018. Prijave u prostorijama Društva, na tel. ili E-mail vodiča.
Polazak:                                  u 7:00. sati
Mjesto polaska:                      parking ispred tišljarije – Lovran / 7:20 h ex motel Panorama
Težina staze:                          srednje zahtjevna staza
Vrijeme hoda:                        5 do 6 h
Prijevoz:                                 Osobnim automobilima
Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća, dovoljno tekućine (putem nema mogućnosti opskrbe)

Program izleta:

Vozimo se cestom do Platka, onda nastavljamo asfaltom / makadamom u smjeru Klane do križanja kod Malog Snježnog (cca 3 km), gdje skrećemo desno na nešto lošiji makadam do Velikog Snježnog (cca 1,5 km), gdje ostavljamo automobile.

Pješačit ćemo dionicom Gorske staze Branka Lončara (uredio HPD Platak - seniori), koja uglavnom prolazi bukovim šumama te se popeti na četiri zanimljiva vrha. Velikim djelom staze krećemo se kroz kamenjarom prošarane bukove šume bez izrazite planinarske staze (od markacije do markacije), ali djelom i ugodnim planinarskim stazama, šumskim vlakama i po makadamskoj cesti. Svi vrhovi su kamene glavice prošarane niskim raslinjem i izuzetni su vidikovci. Za lijepa vremena pogledi sežu sve do Kamniško Savinjskih Alpa. Vrh Jelenc (1442 m) je kontrolna točka Hrvatske planinarske obilaznice (HPO) i Goranskog planinarskog puta (GPP).

VELIKO SNJEŽNO (1094 m) – 1:20 h - DONJI MEDVEJCI (1395 m) – 1:20 h - GORNJI MEDVEJCI (1482 m) – 0:45 h - VRH BRANKA LONČARA (1450 m) – 0:35 h – JELENC (1442 m) – 0:55 h – VELIKO SNJEŽNO (1094 m)

Pješačenja je oko 5 sati, pa zajedno s odmorima od 10 – 15 min ukupno vrijeme ture iznosi 6 sati. Nakon ture moguća okrijepa u domu Platak ili Sušak ili sukladno dogovoru.

NAPOMENA:
Prijavom na izlet svaki sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.  U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, moguće su promjene plana ili potpuno otkazivanje izleta. Potrebna osnovna planinarska oprema primjerena godišnjem dobu, hrana i tekućina sukladno pojedinačnim potrebama.