Jednodnevni izlet u Klanu

Kružna tura Lisac - Pliš - Lisac

Datum izleta: Četvrtak, 31. svibnja 2018.

Vodič: Jasna i Ilija Konić

Mobitel: 098/9655 378 ili 098/1822 700

Email: jasnakonic@gmail.com ili pdknezgrad@gmail.com

Pozivaju se članovi Društva da se prijave za jednodnevni izlet organiziran 31.05.2017. na području Klane.

Okupljanje:                  u Liscu od 10-11 sati u kući Jasne i Ilije Konić
Težina staze:               ne zahtjevna staza.
Trajanje:                      okvirno 2-3 h
Prijevoz:                      Osobnim automobilima.

Lisac je malo, staro naselje. Smješteno je sjeverozapadno od Klane, na samoj granici sa Slovenijom podno Liščića i Grmade. Na nadmorskoj visini od oko 700 m, okruženo pašnjacima, brdima i šumom, izaziva osjećaj spokoja i mira, izgledom podsjećajući na neko malo, idilično, alpsko mjestašce.
Nakon završetka planinarenja, druženje uz roštilj kod obitelji Konić. Povratak u popodnevnim satima.

Oprema: Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća.

Napomena: Prijavom na izlet svaki učesnik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.  U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, moguće su promjene plana ili potpuno otkazivanje izleta.